A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Медвинський ліцей
Медвинська ОТГ, Київської області

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ

Дата: 09.11.2020 20:24
Кількість переглядів: 33

                                    

Мово рідна!

  Колискова

 Материнська ніжна мово!

Мово сили й простоти,-

Гей, яка ж прекрасна Ти!

Перше слово – крик любові,

Сміх і радість немовляти –

Неповторне слово «Мати» -

Про життя найперше слово.

Іван Багряний

   День української мови та писемності відзначається 9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвиток, пропаганди і популяризації , та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

   Святкування Дня української писемності та мови 9 листопада не випадкове, адже саме цього дня православна церква вшановує пам’ять Преподобного Нестора-літописця ( бл. 1050 – 1114 ). Він у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Молитвою юний подвижник невдовзі перевершив найвидатніших старців. Головним його послухом у монастирі була книжкова справа, яка стала змістом життя Нестора.

   Заходи щодо відзначення Дня української писемності та мови відбулися у Медвинському ліцеї 9 листопада.

   Вчителі української мови та літератури з учнями провели інформаційні п’ятихвилинки про життя печерського святого Нестора Літописця. Бажаючі учні написали Радіодиктант Національної єдності. Бібліотекар ліцею Василенко Л. І. організувала тематичну виставку художньої та публіцистичної літератури «Із слова починається людина». Учні 9 класу виготовили плакат до Дня української писемності та мови. Учні 11 класу переглянули мультимедійну презентацію та відеоролик «Тернистий шлях української мови», «Розвиток української мови».

  Класні керівники  здобувачів освіти 1-3 класів провели бесіди: «День української мови та писемності», «Моя мова – українська».

  Учні 4 класу говорили на тему: «Українська держава – українська мова».

   Вчитель української мови та літератури Сидоренко О.А. провела з учнями 5 класу виховну годину «9 листопада – День української писемності та мови».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора