Звіт Гурткової роботи з Баскетболу Керівник: Шарлай М. В.

Дата: 10.01.2022 20:25

Переглянути презентацію

Дана навчальна програма гуртка була спрямована як на набуття базових знань з фізичної культури, гігієни, основ здоров’я та здорового способу життя; виховання інтересу, потреби і звички до занять фізичними вправами, для удосконалення функціональних можливостей організму, розвитку основних систем які забезпечують життя, так і на формування мотиваційних та функціональних компетентностей  щодо баскетболу.

Програма орієнтована на реалізацію комплексу навчальних, оздоровчих і виховних завдань, з яких було втілено :

• формуванню загальних уявлень про фізичну культуру, її значення в житті людини збереження та зміцнення здоров’я, фізичного розвитку;

• розширення рухового досвіду, вдосконалення навичок життєво необхідних рухових дій, використання їх у повсякденній та ігровій діяльності;

• формування ціннісних орієнтацій щодо використання фізичних вправ як одного з головних чинників здорового способу життя;

• засвоєння техніки і тактики баскетболу;

• забезпечення потрібного рівня розвитку кондиційних якостей, координаційних здібностей та можливостей функціональних систем організму;

• придбання теоретичних знань і практичного досвіду для досягнення кращих результатів;

• комплексне удосконалення і проявлення в змагальній діяльності різних сторін підготовленості.

Були використані комплексні методики навчання, тренування і виховання, включаючи компоненти педагогічної діяльності, необхідні для успішного засвоєння учнями знань, формування рухових навичок, удосконалення фізичних можливостей та виховання почуття відповідальності учнів за свій фізичний стан, їх моральних і вольових якостей та мотивації до самовдосконалення.

Діти засвоїли уміння виконувати фізичні вправи, їх трансформація в навички, об’єднання навичок в уміння . Програма надала учням:

• знання що сприяють організації учнів у процесі фізичного виховання (наприклад правила безпеки, організації ігор, суддівства);

• знання медико-біологічного спрямування (вплив фізичних вправ для функції організму, про першу медичну допомогу, про втому та відновлення, методи самоконтролю);

• знання, необхідні для практичного засвоєння вправи (про техніку та тактику гри);

• знання з організації і методики проведення занять і змагань.

Всі хто займалися в гуртку з баскетболу мають довідку від лікаря.

Заняття проводяться мною два рази на тиждень по 1 годині. Всі заняття я проводжу для розвитку фізичної підготовки учнів та на вивчення основ техніки і тактики гри. Навчальний семестр в гуртку почався з 01.09.2021 і закінчився 30.12.2021 року. Проводилися заняття згідно розкладу. При плануванні враховую зайнятість дітей.

Навчальна робота в гуртку проводиться за програмою яка вмістить матеріал теоретичних та практичних занять, інструкторської та суддівської практики. Теоретичні заняття проводяться на початку кожного семестру та  в формі 10-15 хвилин бесід в процесі практичних занять.

Контрольні вправи є, вони не обов’язкові до виконання, але для формування мотиваційного компоненту я пропоную учням до виконання на початку та наприкінці навчання. При виконанні контрольних вправ ураховувую індивідуальні можливості вихованців.

У другому семестрі планується провести змагання гри в баскетбол як у самому гуртку, так і на окружному рівні.

Керівник гуртку                                                                           Шарлай М. В.

Завантажити презентацію